Reklama

Polskie drogi

Upadek zakończył ucieczkę motocyklisty. Wszystko się nagrało

Policjanci zatrzymali Włocha, który nie posiadając prawa jazdy, jechał motocyklem. Na widok policji mężczyzna podjął próbę ucieczki, która zakończyła się upadkiem i zatrzymaniem.

Do zdarzenia doszło w sobotę na Mazowszu, ale policjanci poinformowali o nim dopiero we wtorek. Po godzinie 18.00 funkcjonariusze - jak podkreśla sama policja - pełniący służbę ponadnormatywną, w Pęcicach Małych zobaczyli motocyklistę, który przejechał na czerwonym świetle. 

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego do kontroli. Na ten widok motocyklista przyśpieszył i próbował zgubić pościg,  popełniając kilka wykroczeń w ruchu drogowym. 

Upadek na rondzie

Policjanci mieli problem z dogonieniem motocyklisty i już wzywali posiłki, gdy niespodziewanie ucieczka się zakończyła. Otóż mężczyzna próbował wjechać na rondo pod prąd, jednak zrobił to źle, najechał na krawężnik i spadł z motocykla. Na jego szczęście jechał już na tyle wolno, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. 

Reklama

Po badaniach lekarskich został osadzony w policyjnym areszcie.

Brak prawa jazdy, wykroczenia i przestępstwo

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że uciekinier to 45-letni obywatel Włoch, który nie posiada prawa jazdy.

Jak policzyli policjanci, mężczyzna podczas ucieczki popełnił 9 wykroczeń w ruchu drogowym, za co został ukarany mandatami karnymi na łączna kwotę 6800 zł. Ale to nie wszystko.

Za brak uprawień skierowany zostanie wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto, oprócz mandatów i wniosku, policjanci przedstawili 45-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli, co jest nie wykroczeniem, ale przestępstwem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Policja przypomina, że każdy kierowca, który świadomie nie zatrzyma się do kontroli, mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zmuszając w ten sposób policjantów do pościgu, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: motocyklista | policyjny pościg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy