Reklama

Polskie drogi

„Luzaczek” prowadził ciężarówkę z nogami na desce. Został nagrany

Jak się okazuje, nie wszyscy kierowcy przejęli się zaostrzeniem taryfikatora mandatów. Na motoryzacyjnych profilach społecznościowych karierę robi kierowca ciężarówki, który prowadzi ją przy pomocy… nadgarstka. Gdyby tego było mało – nogi trzyma na górze deski rozdzielczej.

 

O tym, jak niebezpieczną praktyką jest zakładanie nóg na deskę rozdzielczą, informowaliśmy już wielokrotnie. Chociaż temat stale powraca, wciąż nie brakuje przypadków, gdy znudzony pasażer postanawia sobie w ten sposób urozmaicić jazdę - najczęściej nie będąc nawet świadomym swojej nieodpowiedzialności. Jak jednak nazwać sytuację, gdy takiego zachowania dopuszcza się sam kierowca?

Właśnie takim szczytem bezmyślności wykazał się kierowca lawety, przyłapany na autostradzie A1 w okolicach Łodzi. Mężczyzna został nagrany przez chorwackiego kierowcę zawodowego, który niecodzienny widok postanowił udostępnić w mediach społecznościowych.

Reklama

Za kierownicą, jak przed telewizorem

Zarówno na zdjęciach, jak i materiale wideo, widać jak kierowca niemałego zestawu ciężarowego podpisanego jako "pomoc drogowa" właściwie leży przed kierownicą. Obie nogi mężczyzny spoczywają na desce rozdzielczej, a on sam kieruje pojazdem przy pomocy jednej ręki. Konkretnie samego nadgarstka. Na domiar złego, mężczyzna wydaje się być totalnie nieświadomy ryzyka, które stwarza i wręcz pozuje do zdjęć z wyraźną dumą i zadowoleniem.

Nie potrzeba dużej wyobraźni, by móc przewidzieć następstwa takiego zachowania w razie wystąpienia nagłego wypadku. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa samego kierowcy, taka pozycja nie pozwala na szybką i sprawną reakcje. "Co gdyby doszło do awaryjnego hamowania?" - pytają w komentarzach internauci, nie pozostawiając jednocześnie suchej nitki na nagranym.

Pozostaje mieć nadzieję, że zarówno materiał, jak i komentarze użytkowników dotrą do opisywanego kierowcy i na przyszłość zdecyduje się on prowadzić ciężarówkę w bezpieczny sposób.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pomoc drogowa | bezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy