Reklama

Polskie drogi

18-latek w BMW dostał 2000 zł mandatu i 10 punktów karnych

Śląscy policjanci zatrzymali na krajowej "jedynce" szybko poruszające się BMW serii 3. Pomiar wideorejestratorem wykazał prędkości dochodzące do ponad 160 km/h.

W czwartek 13 stycznia policjanci z bielskiej "drogówki" patrolowali drogę krajową nr w rejonie Czechowic-Dziedzic. W pewnym momencie nieoznakowany radiowóz został wyprzedzony przez BMW 3. Mundurowi zaczęli jechać za - jak się okazało - mającym od niedawna prawo jazdy kierowcą.

Pomiar wideorejestratorem wykazał, że radiowóz poruszał się z prędkością przekraczającą 160 km/h, a BMW mogło nawet jechać szybciej. Prędkość na tym odcinku drogi była ograniczona do 100 km/h.

18-letni kierowca BMW stracił połowę ze swojej puli punktów karnych

BMW prowadził 18-latek. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a na jego konto trafiło 10 punków karnych.

Warto przy okazji przypomnieć, że osoby posiadają prawo jazdy krócej niż rok mają do wykorzystania tylko 20 punktów. Dopiero powyżej roku stażu kierowcy konto zwiększa się do 24 punktów.

Reklama

Niebawem, bo od 17 września 2022 roku, punkty karne nie będą zerować się w ciągu roku, a w dwa lata, jednak kierowca musi wcześniej zapłacić mandat za swoje przewinienie.

Jeżeli bowiem nie uiści opłaty za popełnione wykroczenie, jego punkty karne dalej będą figurowały w systemie CEPiK.

Do tego po 17 września 2022 maksymalna wartość punktów karnych za pojedyncze wykroczenie wyniesie nie 10 a już 15 punktów.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Wideorejestrator | kontrola drogowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy