Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Zatrzymała się na drodze ekspresowej!

Tragicznie mogło zakończyć się zdarzenie, którego sprawczynią była kierująca fiatem seicento 44-latka. Kobieta zatrzymała się na drodze ekspresowej i otworzyła drzwi, w której uderzyła ciężarówka.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wczesny poranek. Po godzinie 6:40 dyżurny policji w Świdniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze S12 na obwodnicy Piask. 

Reklama

Jak ustalili policjanci, 44-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich, jadąca fiatem seicento, zatrzymała się na prawym pasie drogi ekspresowej, a następnie otworzyła drzwi. Omijający ją pojazd ciężarowy uderzył w otwarte drzwi uszkadzając je. W wyniku uderzenia oderwany element z ciężarówki uderzył w kolejny nadjeżdżający pojazd uszkadzając szybę czołową.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci przebadali 44-latkę na obecność alkoholu. Wówczas wyszła na jaw przyczyna nietypowego zachowania kobiety - okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że to niejedyne zdarzenie spowodowane przez kobietę. Przed godziną 9 policja otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Piaski Wielkie nieznany pojazd zniszczył skrzynkę elektryczną. Na miejscu widoczne były ślady opon, obudowa lusterka oraz tablica rejestracyjna. Jak się później okazało, elementy pojazdu pochodziły z samochodu biorącego udział w zdarzeniu na obwodnicy Piask. Świadkowie zeznali, że do kolizji ze skrzynką doszło około godziny 5 rano.

Teraz świdniccy policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w sprawie dwóch kolizji drogowych oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje