Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Polują na nielegalnych imigrantów, a zatrzymują pijanych kierowców

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy polują na przemytników ludzi i nielegalnych imigrantów zamiast nich zatrzymują... pijanych kierowców.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik BiOSG ppor. Piotr Zakielarz do pierwszego zdarzenia doszło w rejonie placówki SG w Krościenku, gdzie jeden z patroli prowadził kontrolę drogową w okolicach miejscowości Jałowe na Podkarpaciu w związku z przeciwdziałaniem nielegalnej imigracji.

Kierowca Audi zaczął uciekał, na blokadzie uszkodził radiowozy

"Do sprawdzenia wytypowali audi na małopolskich numerach rejestracyjnych. Nagle pojazd przyśpieszył i nie zatrzymując się do kontroli ruszył w kierunku Ustrzyk Dolnych. Mundurowi natychmiast wszczęli pościg" - relacjonował ppor. Zakielarz.

O wsparcie poproszono także policjantów. I już po kilkunastu minutach, w wyniku zastosowania blokady, strażnicy graniczni zatrzymali auto.

Reklama

"Kierowca usiłował wymknąć się z zasadzki uszkadzając pojazdy służbowe. Próbował też wjechać w funkcjonariuszy. Agresywny, jak się okazało pijany kierowca, został obezwładniony i zatrzymany" - dodał rzecznik BiOSG.

Zatrzymany to 30-letni obywatel Polski, który odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli, narażenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz zniszczenie mienia.

Uciekał również kierowca Volvo

Do podobnego zdarzenia doszło dzień później w rejonie ochranianym przez strażników granicznych z placówki w Stuposianach.

"Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli volvo na polskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało kierowcą był 45-letni mieszkaniec Podkarpacia. Został zatrzymany po krótkim pościgu" - przekazał ppor. Zakielarz.

Dodał, że ten kierowca także prowadził samochód po pijanemu. W wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Sprawy obu kierowców prowadzą obecnie policjanci z Ustrzyk Dolnych. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy | Straż Graniczna | Bieszczady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy