Reklama

Fotoradary

"Krokodylki" o zagłuszaniu połączeń przez radio CB

Wczoraj opublikowaliśmy film, który przesłał do naszej redakcji jeden z czytelników. Z nagrania wynika, że załogi radiowozów Inspekcji Transportu Drogowego mogą zagłuszać częstotliwości radia CB.

Opublikowany materiał sugeruje, że Inspektorzy ITD pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie robiącym zdjęcia samochodom przekraczającym prędkość, zagłuszają sygnał CB, gdy kierowcy zaczynają ostrzegać się przez radio o obecności patrolu.

O wyjaśnienia w tej kwestii zwróciliśmy się do Aleksandry Kobylskiej z zespołu prasowego Inspekcji Transportu Drogowego.

Dowiedzieliśmy, że "absolutnie nie jest możliwe" zakłócanie sygnału częstotliwości obywatelskiej (CB - citizens band) przez funkcjonariuszy. W rozmowie z INTERIA.PL rzeczniczka podkreśliła, że nigdy nie było, i - co ważne - nie ma planów wyposażenia samochodów służbowych w urządzenia zagłuszające.

Reklama

Czytaj również: ITD zagłusza łączność na kanale 19 CB?

Zdaniem Aleksandry Kobylskiej zdarzenie zarejestrowane przez czytelnika jest wynikiem "zbiegu okoliczności" i działaniem innych, nieznanych czynników zewnętrznych niezależnych od ITD.

Jednym słowem: nieoznakowane radiowozy ITD nie mają nic wspólnego z zakłócaniem łączności poprzez radio CB.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy