Reklama

Budowa autostrad

Co udało się osiągnąć Grabarczykowi?

Rozpoczęcie budowy autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą, kompleksowe remonty dróg krajowych oraz rozpoczęcie modernizacji polskiej kolei - to główne sukcesy czteroletniej kadencji Cezarego Grabarczyka w resorcie infrastruktury.

W przeciągu czterech lat udało się odblokować wiele ważnych inwestycji drogowych - podkreśla rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński.

Rzecznik zwraca uwagę, że budowa autostrady między Łodzią a Warszawą była obiecywana przez wiele ekip ale dopiero teraz udało się rozpocząć tę inwestycję. Podobnie jest z rozpoczęciem budowy między Nowym Tomyślem a Świeckiem. Ministerstwo zapowiada, że już w grudniu tego roku będzie można przejechać autostradą od Poznania do granicy z Niemcami.

Remontowane są także polskie koleje. W ciągu czterech lat kadencji, resort infrastruktury podpisał umowy na modernizację ponad 3-ech tysięcy kilometrów torów.

Reklama

Rzecznik ministerstwa przyznaje jednak, że inwestycje kolejowe są prowadzone wolniej.

Zdaniem Adriana Furgalskiego z zespołu ekspertów gospodarczych TOR, na ocenę urzędu ministra Cezarego Grabarczyka składa się wiele czynników. Ekspert zwraca uwagę, że dróg buduje się dużo, a bardzo mało remontuje. Ocenia ministra na mocną trójkę. Bardzo źle ocenia wyniki modernizacji sieci kolejowej. Według niego niewielkie inwestycje nie rekompensują czteroletnich. zaniedbań i strat.

Od połowy listopada 2007 roku do końca sierpnia 2011 roku oddano do użytku blisko 1500 kilometrów torów na liniach kolejowych. Tyle samo kilometrów dróg krajowych jest obecnie budowanych i remontowanych. Trwają także prace przy budowie nowych tras, w tym ponad 700 kilometrów autostrad, 600 kilometrów dróg ekspresowych i blisko 100 kilometrów obwodnic.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: uda | polskie koleje | budowa autostrady | remonty dróg

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy