Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Gosia Rdest celuje w DTM, nie rezygnuje z WSMP

“W Series jest pewnym etapem w mojej karierze. Czy trafię do F1? Zobaczymy. Moim celem jest awans do wyższych serii wyścigowych, w tym DTM" - zapowiada Gosia Rdest, która w tym roku starty w W Series będzie łączyć z jazdą Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

W Series to seria wyścigowa tylko dla kobiet. 18 pań będzie rywalizować w identycznie przygotowanych bolidach Formuły 3 na sześciu torach przy okazji wyścigów DTM. Rdest jedyną Polką, która znalazła się w tym gronie. Dla niej to powrót do jednomiejscowych pojazdów po sześciu latach. Będzie o tyle łatwiejszy, że obiekty, na których przyjdzie się ścigać, ma objechane.

“Większość torów jest mi znana poza holenderskim Assen, na większości odnosiłam sukcesy, a to pozwoli mi wystartować z większą pewnością siebie. Dzięki temu jest też mniej rzeczy, które są niewiadomymi i szybciej będę dochodzić do odpowiedniego tempa. Pozostanie mi tylko przyzwyczajenie się do bolidu. Z testów w Almerii byłam zadowolona, bo tempo było dobre, ale przyszło dopiero trzeciego dnia. A wynikało to z innej charakterystyki prowadzenia samochodu." - mówi Rdest.

Reklama

“W Series otwiera furtki"

Obecnie 26-latka przygotowuje się do intensywnego sezonu, który rozpocznie się dla niej na torze Hockenheim w pierwszy weekend maja. “Przed rozpoczęciem sezonu czekają mnie jeszcze testy i przygotowanie fizyczne. Jestem realistką i wiem, że w bolidach startowałam tylko przez rok, a do tego było to sześć lat temu. Jest wiele zawodniczek, które mają większe doświadczenie. Na pierwsze starty celuję w pierwszą dziesiątkę, a potem chcę awansować do Top5 i zakończyć sezon wyścigiem ukończonym na podium." - mówi.

“W Series jest pewnym etapem w mojej karierze. Czy trafię do F1? Zobaczymy. Moim celem jest awans do wyższych serii wyścigowych, w tym DTM. Czasy okrążeń DTM i F3 są zbliżone, więc to może być furtka, która się przede mną otwiera." - dodaje.

Rdest pojedzie też w WSMP!

Starty w W Series nie oznaczają, że Rdest zrezygnuje z udziału w wybranych weekendach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. “W tym roku planuję wystartować w tych rundach WSMP, które nie pokrywają się z W Series. Według wstępnych kalkulacji będą to trzy rundy" - zapowiada Rdest.

Najszybszą Polkę w wyścigach zobaczymy w Poznaniu zapewne w maju i we wrześniu, a także najprawdopodobniej podczas rundy WSMP w Rydze. “Chcę spotykać się z kibicami w Polsce, a starty w WSMP to też szansa, by podziękować sponsorom za wsparcie np. poprzez zorganizowanie dla nich jazdy ze mną w Seacie Leonie Racerze" - mówi Rdest.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy