WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Gdzie będzie jeździł Sebastien Ogier?

Według nieoficjalnych informacji pięciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier za przedłużenie na sezon 2018 kontraktu z zespołem M-Sport chce otrzymać 5 milionów euro, czyli tyle samo, co w tym roku.

M-Sport World Rally Team to prywatny brytyjski zespół rajdowy założony przez Malcolma Wilsona obsługujący wyłącznie samochody marki Ford. Siedziba znajduje się w angielskiej miejscowości Cumbria.

Ogier związał się z M-Sport po sezonie 2016, gdy Volkswagen, w barwach którego zdobył cztery pierwsze tytuły mistrza świata, niespodziewanie wycofał się ze startów w następnym roku. Ogier podpisał z brytyjskim zespołem roczną umowę i zdobył piąty z rzędu tytuł mistrzowski.

Mistrz świata od początku sezonu nie krył, że kontrakt z M-Sport jest podpisany tylko na rok, na kolejne sezony miał w planach związanie się z francuskim teamem.

Reklama

W połowie sierpnia szef ekipy Citroena Yves Matton potwierdził, że prowadzi rozmowy z trójką czołowych kierowców świata, mające na celu stworzenie w sezonie 2018 superteamu, który zwycięży w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Jednym z kierowców w tej ekipie miał być Ogier.

Matton ujawnił, że rozmawia także z dziewięciokrotnym mistrzem świata Francuzem Sebastienem Loebem i Brytyjczykiem Krisem Meeke. Jak się jednak okazało, plany Citroena nie zostały zrealizowane, ostatecznie Ogier nie otrzymał od Mattona żadnej konkretnej oferty.

W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów francuski mistrz kierownicy przyznał nawet, że zastanawia się nad przejściem na sportową emeryturę, co bardzo odpowiadałoby żonie i... kilkumiesięcznemu synowi.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy