Volkswagen Castrol Cup 2014

R8 Motorsport wystartuje w Hankook 24H Dubai

Choć do pierwszego wyścigu kolejnego sezonu Volkswagen Golf Cup (patronem medialnym tej serii jest Interia) pozostało wiele tygodni już dzisiaj wiadomo, że zapowiada się on nie mniej emocjonująco jak w poprzednich dwóch latach.

Na naszych łamach pisaliśmy już o spotkaniu  27 kierowców z całej Europy, którzy pod koniec października na niemieckim torze EuroSpeedway Lausitz, wzięli udział w testach przed sezonem 2015. Wśród uczestników tej próby byli zarówno doświadczeni kierowcy, jak i zawodnicy z kartingu, którzy stoją przed wyborem serii wyścigowej na kolejne lata.

Nim jednak poznamy nazwiska kierowców, którzy wystartują w VGC (być może wśród nich znajdzie się brat Sebastiana Vettela, Fabian), przedsmak  wyścigowych emocji z udziałem Golfa poznamy w egzotycznym Dubaju.

Reklama

Jak się dowiadujemy na znajdującym się w parku  Dubailand torze o nazwie Dubai Autodrome  w  wyścigu w ramach Hankook 24H, w klasie A3T wystartuje polski team, ekipa  o nazwie R8 Motorsport. Za kierownicą specjalnie zmodyfikowanego przez Volkswagen Racing Polska z Tarnowa na tego potrzeby morderczego maratonu Golfa zasiądą dobrze znani ze startów w Volkswagen Castrol Cup: Dominik Kotarba-Majkutewicz, Robertas Kupcikas, Dylan Pereir i Marcin Jaros.  Stawkę kierowców uzupełni utytułowany Adam Gładysz, w minionym sezonie czołowy zawodnik  Porsche GT3 Cup Challenge.

"24-godzinny wyścig w Dubaju jest dla nas ekscytującym projektem. Na starcie zobaczymy sporo doświadczonych zawodników, walka więc nie będzie łatwa. Mam nadzieję, że uda nam się dobrze rozpocząć sezon i wrócić do domu z pucharem za podium w klasie"  - powiedział Dominik Kotarba-Majkutewicz.

"Bardzo się cieszę, że udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i po raz pierwszy wystartujemy w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Nigdy wcześniej nie miałem okazji ścigać się w tak długim wyścigu. To spore wyzwanie. Będzie ono sprawdzeniem nie tylko dla kierowców, ale i mechaników, którzy będą musieli czuwać nad autem przez całą dobę. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani, przetestowaliśmy Golfa w wersji endurance, cały sztab teamu pracował nad logistyką i strategią tak wielkiego przedsięwzięcia. W wyścigu na pewno będzie liczyć się przede wszystkim taktyka, równa jazda i bezawaryjny sprzęt  - skomentował Adam Gładysz.

Miło nam poinformować, że patronem medialnym ekipy R8 Motorsport jest nasz portal. Stąd na pomarańczowym Golfie, który wystartuje w Dubaju  pojawią się logotypy Interii.

Więcej szczegółów na temat Hankook 24H Dubai i startu podczas tego wyścigu  innych kierowców z Polski  już niebawem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy