Volkswagen Castrol Cup 2014

Dominik Kotarba Majkutewicz: To nie był łatwy weekend

Miniony weekend na torze EuroSpeedway Lausitz nie był łatwy dla reprezentującego barwy R8 Motorsport Dominika Kotarby-Majkutewicza.

W osiąganiu dobrych rezultatów nieprzychylna była również kapryśna pogoda, zwłaszcza w piątkowej drugiej sesji treningowej. W sesji kwalifikacyjnej Dominik zajął 23. miejsce, jednak sprawy osobiste sprawiły, że nie pojawił się on na starcie do sobotniego wyścigu. Dominik Kotarba-Majkutewicz wrócił do niedzielnej rywalizacji i liczący 15 okrążeń wyścig ukończył na 21. miejscu.

Trzeba przyznać, że nie był to łatwy weekend. Przed wyjazdem do Niemiec liczyłem na dobry rezultat, zwłaszcza, że tor EuroSpeedway Lausitz jest mi bardzo dobrze znany. Niestety sesja kwalifikacyjna nie poszła po mojej myśli i straciłem sporo czasu. Miałem nadzieję, że uda mi poprawić rezultat z czasówki w pierwszym wyścigu. Niestety nie dane było mi w nim wystartować. Sprawy osobiste spowodowały, że musiałem wrócić do Polski. W niedzielę rano byłem już jednak z powrotem w Łużycach i wziąłem udział w niedzielnym biegu, który ukończyłem na 21. pozycji. Myślami jestem już przy trzeciej rundzie Volkswagen Castrol Cup, która w połowie czerwca odbędzie się na Torze Poznań - powiedział Dominik Kotarba Majkutewicz.