Polskie drogi

Wjechał na przejście na hulajnodze wprost pod Toyotę

Do groźnego wypadku doszło na jednej z ulic Lublina. Młody mężczyzna na hulajnodze został potrącony przez samochód i trafił do szpitala.

Do wypadku doszło na alei Piłsudskiego w Lublinie. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 25-latek przejeżdżał przez przejście dla pieszych na hulajnodze elektrycznej. Gdy mężczyzna był już na jezdni, został potracony przez kierującego Toyotą Yaris. 

Kierowca pojazdu próbując hamować, dodatkowo zahaczył o znajdującą się na pasie do ruchu w przeciwnym kierunku Skodę Octavię. 

W wyniku zdarzenia 25-letni użytkownik hulajnogi odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Reklama

Funkcjonariusze na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. 

Przepisy zabraniają przejeżdżania przez przejście dla pieszych na elektrycznych hulajnogach i innych urządzeniach transportu osobistego. Korzystając z takiego sprzętu należy go przez przejście przeprowadzić, a przejeżdżać można jedynie przejazdami rowerowymi. 

Przez przejścia dla pieszych można przejeżdżać natomiast na hulajnogach napędzonych siłą mięśni i innych urządzeniach wspomagających ruch. 

Policja przypomina również, że przy ostatnich zmianach przepisów, które dały pierwszeństwo pieszym "wchodzącym" na przejściu, utrzymano przepis zabraniający wchodzenie na przejście wprost pod nadjeżdżający pojazd.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy