Polskie drogi

Tragiczny wypadek ciężarówek i osobówki na A1. Policja szuka świadków

Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 13.00 na autostradzie A1 w kierunku Gliwic. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 22-letnia kobieta. Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich.

 

Wczoraj około godziny 13:00 na autostradzie A1 doszło do tragicznego zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych oraz samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że kierujący ciężarową Scanią najechał na tył osobowego Forda, a następnie oba pojazdy uderzyły w naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego.

Wypadek na autostradzie A1. Zginęła kobieta

Jak powiedział Dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach, ofiarą wypadku była kobieta, która znalazła się pomiędzy dwiema ciężarówkami. W efekcie Ford, którym jechała został całkowicie zniszczony.

Na miejsce wypadku został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca jednej z ciężarówek, 52-letni mężczyzna, został zabrany do szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący pojazdami ciężarowymi byli trzeźwi.

Reklama

Policja szuka świadków zdarzenia

Niestety na obecną chwilę nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wypadku. Szczegółowe okoliczności wciąż są badane przez policję pod nadzorem prokuratora. Na miejscu obecny był również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, 112 lub inną jednostką policji.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | ciężarówki | autostrada A1 | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy