Polskie drogi

Szaleńcza jazda motocyklisty. Wysokość kary zbija z nóg

Policjanci zatrzymali motocyklistę, który jechał drogą krajową z prędkością 192 km/h, popełniając przy tym szereg innych wykroczeń. Prawdziwe wrażenie robi jednak kara, jaką otrzymał.

Policjanci grupy SPEED z Zabrza dostrzegli motocyklistę, który jechał drogą krajową nr 79 w kierunku Mysłowic, znacznie przekraczając prędkość. Kierowca motocykla wykonywał jednocześnie niebezpieczne manewry, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Szaleńcza jazda motocyklisty. Pędził z prędkością 192 km/h

Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że motocyklista porusza się z prędkością 192 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę. Moment, w którym motocyklista porusza się ze wspomnianą prędkością można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez policję.

Motocyklistą okazał się 40-letni mieszkaniec Katowic. Spotkanie z policjantami zapewne zapamięta na długo i nie będzie wspominał go miło.

Reklama

Kwota mandatu dla motocyklisty powala

Za czyny, jakich dopuścił się na drodze, otrzymał mandaty w łącznej kwocie 13 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 28 punktów karnych. 

Przypomnijmy, że kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok, mają pulę 24 punktów "do wykorzystania". W przypadku kierowców, którzy dopiero zdobyli swoje pierwsze prawo jazdy, mają je krócej niż rok do wykorzystania jest 20 punktów. Motocyklista stracił więc prawo jazdy.

Zmiany w badaniach technicznych samochodów. Będą kary, ale bez podwyżek stawek.

To jednak nie koniec problemów 40-latka. Podczas kontroli okazało się, że motocykl, którym się poruszał, nie posiada wymaganego badania technicznego. Wskutek tego funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.

Policja apeluje o rozsądek na drogach

W całym kraju nie brakuje agresywnych i niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Wciąż zdarzają się amatorzy szybkiej jazdy. Odpowiedzią na to miała być grupa SPEED. Funkcjonuje ona we wszystkich województwach od lipca 2019 roku. Głównym zadaniem funkcjonariuszy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze, a także ograniczenie liczby wypadków. Przede wszystkim chodzi o przekraczanie dopuszczalnej prędkości.

Policjanci niezmiennie apelują jednak o zachowanie należytej ostrożności na drogach i dostosowanie prędkości do warunków, które na niej panują. Dodatkowo należy pamiętać, że obecnie jest sezon wakacyjny, co sprawia, że ruch na drogach jest teraz większy.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motocyklista | mandat | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama