Polskie drogi

Słynny „zakręt mistrzów” pod nadzorem fotoradaru

Na przestrzeni ostatnich lat nadmierna prędkość była przyczyną ponad 80 kolizji i wypadków na tzw. „zakręcie mistrzów” w Rudzie Śląskiej. Teraz kierowców w tym miejscu dyscyplinuje fotoradar, który ma uspokoić ruch i wyhamować „zapędy” kierujących.

 

Dziś o godzinie 15:00 uruchomiono fotoradar na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Z analiz zdarzeń drogowych wynika, że objęty nadzorem odcinek drogi wojewódzkiej 902 jest szczególnie zagrożony zdarzeniami drogowymi, których skutki i okoliczności wskazują na możliwość przekraczania przez kierujących pojazdami dozwolonej tam prędkości. W miejscu ustawienia fotoradaru od 2018 r. doszło do 73 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 11 osób.

W ponad 75 proc. przypadków, przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Oceniono, że jedynym środkiem mogącym w sposób ciągły i skuteczny zdyscyplinować kierujących do wolniejszej, bezpiecznej jazdy jest montaż fotoradaru. Z doświadczeń Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym wynika, że w miejscach objętych nadzorem dochodzi do uspokojenia ruchu i wyhamowania prędkości. Zmniejsza się również liczba wypadków i kolizji.

Reklama

Urządzenie kupiło miasto Ruda Śląska i przekazało je Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które włączyło fotoradar do ogólnopolskiej sieci. 

***

ITD
Dowiedz się więcej na temat: Ruda Śląska | fotoradary
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy