Polskie drogi

Rowerzysta groził kierowcy nożem. Bo źle zaparkował!

Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali 52-letniego rowerzystę, który groził nożem kierowcy, ponieważ ten zaparkował swój samochód zbyt blisko stojaka na rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Poinformował o tym Łukasz Bednarek ze zduńskowolskiej policji.

Jak wyjaśnił, do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Tego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie o kierowaniu gróźb pozbawienia zdrowia i życia wobec zgłaszającego.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zaparkował swoje auto pod jednym z samoobsługowych sklepów na terenie gminy Zapolice. W tym samym momencie podjechał mężczyzna na rowerze, który wstawił jednoślad do stojaka. Kiedy kierowca wysiadł z auta rowerzysta w wulgarnych słowach zwrócił mu uwagę, że stoi zbyt blisko stojaka na rowery. Mężczyzna nie widział jednak konieczności, by przestawiać samochód i wszedł do sklepu. Rowerzysta poszedł za nim i cały czas mu ubliżał. W pewnym momencie wyszedł ze sklepu, ale to wzbudziło obawę u kierowcy, bo bał się, że może dojść do uszkodzenia jego auta.

Wyszedł również z placówki. Wtedy sprawca chwycił go za gardło, wyciągnął z kieszeni nóż i zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Napadnięty oswobodził się i schronił w swoim samochodzie oraz wezwał policję. Napastnik uciekł na rowerze.

Znając rysopis sprawcy policjanci szybko go zatrzymali. Napastnikiem okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Zapolice. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj ponad 20 000 zł!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy