Polskie drogi

Przykłady brawury i głupiej jazdy...

Czy mimo podwójnej ciągłej, ktoś może zawracać? Czy na ulicy w centrum miasta ktoś może nas niespodziewanie wyprzedzić z prawej strony po obszarze wyłączonym z ruchu i na przejściu dla pieszych? Niestety, istnieje i takie ryzyko.

Ponieważ obraz zastępuje tysiąc słów, śląska policja opublikowała trzy przykładowe filmy, obrazujące skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców. Dodajmy - zachowania zasługujące na szczególne potępienie, gdyż nie wynikały z błędu, lecz działania umyślnego.

Te sprawy już osądzono, ich antybohaterowie zostali przykładnie ukarani, w dwóch przypadkach nie obyło się bez utraty prawa jazdy.

Na filmach widać, że niebezpieczeństwa ze strony nieodpowiedzialnych kierowców można spodziewać się wszędzie, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania, podróżowanie z prędkościami dostosowanymi do przepisów oraz, co równie ważne, do warunków panujących na drodze np. widoczności.

Reklama

Warto również dodać, że konsekwencje prawne można ponieść później. W żadnym z powyższych przypadków, kara nie była natychmiastowa, do kierujących docierano później na podstawie nagrań. Policjanci wykorzystują nie tylko monitoring miejski, ale również nagrania z kamer innych kierowców, którzy takie materiały sami coraz chętniej udostępniają funkcjonariuszom. To stosunkowo nowy trend.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy