Polskie drogi

Podczas ucieczki próbował staranować radiowóz

Kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uderzył w radiowóz.

We wtorek około godziny 4.20 nad ranem policjanci w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Dodge, którego kierowca na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy i przyspieszył.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który został zatrzymany po tym, jak uciekinier wjechał w zamkniętą ulicę, a następnie cofając uderzył w policyjny radiowóz.
Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do badań.

Reklama

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo.


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy