Polskie drogi

Piraci drogowi stale tracą prawa jazdy...

​Osiem praw jazdy zatrzymali policjanci w weekend piratom drogowym, którzy przekroczyli prędkość na szosach w powiecie oświęcimskim. Niechlubnym rekordzistą był motocyklista, który jechał o 75 km na godz. za szybko - podała w poniedziałek policja.

"23-letni +rekordzista+ w sobotę późnym wieczorem jechał motocyklem przez Jawiszowice z prędkością 125 km na godz." - powiedziała w poniedziałek rzecznik oświęcimskich policjantów asp. szt. Małgorzata Jurecka. To o 75 km za szybko - dodała.

W Osieku 26-latek z Kłobucka przekroczył prędkość o blisko 60 km/h, a w Kętach 31-letni kierowca jechał o 56 km/h szybciej niż to dozwolone. W Oświęcimiu 56-letni mężczyzna z Giżycka przekroczył prędkość o ponad 50 km, ale stracił nie tylko prawko. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo jego auto było w złym stanie technicznym.

Prawa jazdy policjanci zabrali też kierowcom m.in. w Polance Wielkiej i Oświęcimiu.

"Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące" - powiedziała Jurecka.

Policjantka zaapelowała o przestrzeganie przepisów. "Jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze" - zaznaczyła.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy