Polskie drogi

Pijany bez prawa jazdy uciekał przed policją

Gdańscy policjanci zatrzymali 18-letniego kierowcę Volkswagena, który nie miał prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz popełnił kilka wykroczeń drogowych.

25 grudnia w godzinach porannych policjanci zauważyli Volkswagena Polo, który najechał na krawężnik. Funkcjonariusze dali mu sygnały do zatrzymania. Kierowca na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać, a policjanci ruszyli za nim.

Kierowca Volkswagena podczas ucieczki przed policjantami jechał pod prąd ul. Świętokrzyską, a po przejechaniu kilkuset metrów porzucił samochód w pobliżu stacji benzynowej i zaczął uciekać pieszo. Jeden z funkcjonariuszy wykorzystując broń służbową, oddał strzał ostrzegawczy w powietrze. Inni policjanci odcięli mężczyźnie drogę ucieczki i ujęli go.

Zatrzymany to 18-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna nie ma prawa jazdy, a wstępne badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,3 promila. Mężczyźnie została pobrana także krew do dalszych badań.

Mężczyzna usłyszał już stawiane mu zarzuty w tym niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat.

Reklama


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy