Reklama

Polskie drogi

O włos od tragedii na autostradzie A1. Znowu ktoś jechał pod prąd

Jazda pod prąd na autostradach i drogach szybkiego ruchu to coraz poważniejszy problem. W sieci pojawił się film zarejestrowany na autostradzie A1. Kierowca Mercedesa zawdzięcza życie wyłącznie opanowaniu, swojemu refleksowi i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa pojazdu.

 Film, który robi furorę w internecie, nagrany na „a-jedynce” w okolicach Radomska.

Pod prąd na A1 koło Radomska. Kierowca zajrzał śmierci w oczy

Zdarzenie nagrane zostało z kabiny ciężarówki. Kierowca osobowego Mercedesa, z dużą prędkością, wyprzedzał jadące prawym pasem pojazdy. W pewnym momencie  przed Mercedesem - na lewym pasie autostrady - pojawił się jadący pod prąd Opel. 

 Kierowcy i pasażerowie obu aut zawdzięczają życie wyłącznie opanowaniu i refleksowi osoby prowadzącej Mercedesa. Nie bez znaczenia były też zaawansowane systemy kontroli stabilności i... zwykłe szczęście. Gdyby kierowca Opla instynktownie odbił w tę samą stronę co prowadzący Mercedesa, oba auta w zasadzie przestałby istnieć.

Widzisz taką tablicę? Może uratować ci życie

Reklama

Przypominamy, że od kilku miesięcy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi akcję montażu na wjazdach na drogi szybkiego ruchu tablic ostrzegawczych

Jak zachować się, gdy pomimo tablicy lub tradycyjnego oznakowania wjedziemy pod prąd na drogę szybkiego ruchu?

Należy bezzwłocznie się zatrzymać w bezpiecznym miejscu - najlepiej na pasie awaryjnym i włączyć światła awaryjne. Następnie - z zachowaniem szczególnej ostrożności - opuścić pojazd i, jeśli to możliwe, schronić się za barierą ochronną.  Kolejną czynnością powinno być powiadomienie służby drogowej lub policji, które pomogą kierowcy wydostać się z "pułapki".

GDDKIA apeluje, żeby pod żadnym pozorem nie próbować samodzielnie zawracać! Powoduje to dodatkowe zagrożenie dla nas samych i innych uczestników ruchu. Takie manewry mogą skończyć się tragicznie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jazda pod prąd | autostrada A1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy