Polskie drogi

Na przejeździe zginęło pięć osób. A kierowcy swoje...

Policja opublikowała film, na którym widać kierujących, którzy nie stosują się do znaku STOP, ustawionego przed przejazdem kolejowym.

Jest to ten sam przejazd, na którym w tragicznym wypadku zginęło w czerwcu tego roku 5 osób. Jak widać, nawet tak dramatyczny wypadek nie jest w stanie sprawić, by niektórzy kierujący stosowali się do znaków drogowych.

Policjanci z wrocławskiej drogówki pełnili wieczorną służbę na terenie miejscowości, położonych na obszarze powiatu wrocławskiego. W jednej z nich doszło w tym roku do tragicznego wypadku drogowego. W czerwcu tego roku w Nowej Wsi Kąckiej 5 osób poniosło śmierć na miejscu, po tym jak citroen wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Jest to przejazd dobrze oznakowany, z widocznym znakiem B-20 "STOP" przed torami. 

Reklama

Funkcjonariusze patrolujący ten rejon służbowy postanowili sprawdzić, czy to tragiczne wydarzenie przemówiło kierującym do rozsądku. Niestety, policjanci w krótkich odstępach czasu ujawnili trzech kierujących, którzy znak mają za nic. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Obowiązujący taryfikator przewiduje za popełnienie tego typu wykroczenia mandat karny w wysokości 100 złotych i dwóch punktów karnych.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy