Polskie drogi

Kierowca wjechał pod pociąg. Troje dzieci w szpitalu

Pociąg WKD zderzył się w środę z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Jutrzenki na warszawskich Włochach. W aucie poza kierowcą było troje dzieci, które w wyniku wypadku trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sąsiedztwie stacji Warszawa Salomea. Pociąg, który jechał ze Śródmieścia do Podkowy Leśnej, ok. godz. 15.25 zderzył się na przejeździe kolejowym z volkswagenem.

Dyżurna z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała PAP, że w wyniku wypadku troje małoletnich pasażerów auta trafiło do szpitala. To dzieci w wieku 7 lat, 3 lata i 1,5 roku. Kierowca samochodu był trzeźwy. Na miejscu trwają działania służb.

Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zablokowane są tory w obydwu kierunkach. "Do czasu przeprowadzenia czynności wyjaśniających w miejscu zdarzenia przez Policję oraz czynności służb ratowniczych ruch pociągów w obydwu kierunkach pozostaje zawieszony do odwołania" - poinformowano na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy