Polskie drogi

Kierowca dostawczaka uciekł z miejsca kontroli. Miał parę powodów

Kierowca przeciążonego samochodu dostawczego oddalił się pieszo z miejsca kontroli przeprowadzanej przez inspektorów lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

We wtorek (15 grudnia) inspektorzy ITD kontrolowali tonaż przejeżdżających pojazdów krajową "siedemnastką" w Sitańcu koło Zamościa. Używany do tego celu system tzw. preselekcji wagowej wskazał niewłaściwą masę jednego z aut dostawczych. Zatrzymany do kontroli drogowej samochód ważył z ładunkiem 5 ton zamiast dopuszczalnych 3,5 ton.

W trakcie wykonywanych czynności przez inspektorów kierowca oddalił się pieszo z miejsca kontroli, zostawiając pojazd. Z tego powodu wezwano patrol policji.

Po kilkudziesięciu minutach kierowca wrócił do kontrolujących. Jak się okazało zbiegł do firmy, w której pracował. Tam pracodawca nakazał mu powrót na miejsce kontroli. Policjanci ustalili, że w 2016 roku kierowcy zatrzymano prawo jazdy i w dniu kontroli nie posiadał uprawnień. Oprócz tego był osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

ITD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy