Polskie drogi

16-latek pędził 148 km/h w terenie zabudowanym

​Policjanci z Płońska zatrzymali w gminie Raciąż 16-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 148 km/h, czyli o 98 km/h więcej niż zezwalają przepisy. Okazało się też, że nastolatek nie ma uprawnień do kierowania tego typu motocyklem.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zdarzenia doszło w środę w miejscowości Żukowo Wawrzonki, w gminie Raciąż, gdzie funkcjonariusze prowadzili akcję kontroli prędkości pojazdów w obszarze zabudowanym - o dalszym losie nastolatka i wymiarze kary za popełnione przez niego wykroczenia zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

"Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 148 km/h, czyli o 98 km/h więcej niż stanowią przepisy. Okazał się nim 16-latek, nieposiadający uprawnień do kierowania tego typu pojazdami" - przekazała podkom. Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, motocykl funkcjonariusze przekazali jego matce, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

Rzeczniczka płońskiej policji zaznaczyła, że policjanci zatrzymali na trzy miesiące posiadane przez 16-latka uprawnienia do kierowania motorowerami i "lekkimi" motocyklami. "Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary dla nieletniego" - zapowiedziała podkom. Drężek-Zmysłowska. (

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy