Jazda (bez)alkoholowa

Szalał mercedesem po parkowych alejkach

​Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który został zatrzymany po pościgu przez legnickich policjantów. Podejrzany jeździł ze znaczną prędkością alejkami po parku miejskim, zmuszając osoby tam przebywające do ucieczki

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał kilka zgłoszeń, że w parku miejskim, kierujący czarnym mercedesem jeździ alejkami i robi to z dużą prędkością.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce i najbliższą okolicę parku miejskiego. Po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci Wydziału Prewencji, patrolując ulicę Nowy Świat zauważyli zaparkowanego mercedesa i siedzącego za kierownicą mężczyznę. Z uwagi na podejrzenie, że to ten pojazd, którym kierowca niebezpiecznie jeździł po parku, funkcjonariusze postanowili go skontrolować.

Reklama

Mężczyzna, widząc podchodzących do niego policjantów, włączył silnik i zaczął gwałtowanie cofać samochodem. Funkcjonariusze natychmiast wsiedli do radiowozu i udali się w pościg za kierowcą. Po przejechani kilkudziesięciu metrów, policjanci zablokowali mężczyźnie drogę ucieczki i pobiegli go zatrzymać. Kierowca mercedesa, nie zamierzał się poddać kontroli, nie reagował na wezwania policjantów.

Kiedy funkcjonariusz stanął przed jego autem, mężczyzna próbował go przejechać, a następnie uderzył w radiowóz.  W związku z tym policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i wyciągnęli podejrzewanego siłą z pojazdu. Mężczyzna wobec funkcjonariuszy zachowywał się bardzo agresywnie, wulgarnie, nie reagował na ich polecenia.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się być 34-letni mieszkaniec Legnicy. Funkcjonariusze z uwagi na irracjonalne zachowanie się kierującego przebadali go alkomatem, który wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za czyny, których się dopuści, sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy