Jazda (bez)alkoholowa

Nietrzeźwy potrącił... nietrzeźwego?

​W niedzielę na trasie relacji Łęczna - Lublin doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący volvo, znajdując się pod wpływem alkoholu potrącił pieszego idącego wzdłuż drogi w towarzystwie dwóch innych nietrzeźwych osób.

Do wypadku doszło około godziny 12:30 w miejscowości Zofiówka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pieszy szedł lewą stroną drogi w towarzystwie innego mężczyzny i kobiety. Piesi poruszali się częściowo po drodze i częściowo poboczem. Nadjeżdżający z przeciwnej strony kierowca volvo chcąc uniknąć zderzenia z idącymi blisko siebie pieszymi osobami odbił w prawo w kierunku rowu. Mimo manewru dokonanego przez 25-letniego kierowcę nie udało się uniknąć potrącenia 67-letniego mężczyzny.

Ranny został przetransportowany do szpitala, w którym została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 25-letni kierujący znajdował się po użyciu alkoholu (poniżej 0,2 promila), zaś dwie piesze osoby biorące udział w zdarzeniu drogowym były pod jego wyraźnym wpływem... Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

***

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama