Skoda Karoq - MotoAs Interii w kategorii Na każdą drogę

Segment SUVów i crossoverów rozwija się niezwykle dynamicznie, więc kandydatów do tytułu samochodu Na każdą drogę było wielu. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden.

Kompaktowy SUV Skody to rynkowa nowość, która dobrze czuje się zarówno na drogach asfaltowych, jak i poza nimi. Duża w tym zasługa naprawdę sporego prześwitu, który wynosi 22 cm. Karoq korzysta z napędu na wszystkie koła wykorzystującego sprzęgło Haldex, który stale monitoruje przyczepność kół i potrafi w razie potrzeby błyskawicznie rozdzielać ją między osiami.

Chcąc zapuścić się w teren, powinniśmy wybrać tryb Offroad, który nie tylko wymusza stały napęd 4x4, ale również dostraja elektronikę w ten sposób, aby wspomagała kierowcę podczas poruszania się po bezdrożach. Alternatywnie, dostępny jest też tryb przeznaczony na śnieg.

Reklama

PRZECZYTAJ NASZ TEST SKODY KAROQ

Skoda Karoq może pochwalić się przy tym dobrym prowadzeniem i precyzyjnym układem kierowniczym. Udanie łączy więc możliwości na drogach asfaltowych, jak i nieutwardzonych. Te kompetencje podkreślają również dwie wersje specjalne o różnym charakterze - Scout, czyli skierowana do osób lubiących przygodę na bezdrożach oraz Sportline, przeznaczona dla kierowców chcących połączyć praktyczne nadwozie SUVa z dużą frajdą z jazdy.

Nic więc dziwnego, że Skoda Karoq została wybrana przez czytelników Interii jako najlepsze auto w kategorii Na każdą drogę.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy