MOTO SHOW w Krakowie 2017

Auto w cenie tramwaju

Nie masz samochodu, a chciałbyś zabrać nowo poznaną dziewczynę na pierwszą randkę do sprawdzonej restauracji oddalonej parę kilometrów od was? Nie masz samochodu, a chcesz zrobić większe zakupy w centrum handlowym, które znajduje się na obrzeżach miasta? Z pomocą przychodzi system carsharingu o nazwie Traficar. Póki co działa na terenie Krakowa, ale to tylko kwestia czasu, by pojawił się w innych dużych miastach.

To pierwszy w Polsce system wypożyczania samochodów na minuty w modelu otwartym, który zostanie zaprezentowany na Targach MOTO SHOW już w dniach 20-21 maja w EXPO Kraków!

Jak to działa?

Sposób skorzystania z samochodu "na minuty" jest bardzo prosty. Wystarczy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację, podać swoje dane osobowe, zeskanować prawo jazdy i przesłać przez formularz aplikacji. Oczywiście trzeba też posiadać kartę płatniczą, bo przy jej pomocy zapłacimy za usługę. Kiedy zostaniemy pozytywnie zweryfikowani przez pracowników Traficara, możemy w aplikacji poszukać samochodu, który znajduje się najbliżej nas. Każdy pojazd wyposażony jest w GPS. Za pomocą aplikacji skanujemy kod znajdujący się na szybie samochodu i... możemy rozpocząć podróż. Kluczyki oraz dowód rejestracyjny czekają na nas w schowku. Co więcej, na piętnaście minut przed rozpoczęciem jazdy, możemy samochód zarezerwować, aby mieć czas na dojście do niego.

Reklama

Ważne koszty

Zaletą tego rozwiązania jest jasny i prosty sposób rozliczenia usługi. Płacimy za minuty (50 gr za minutę) i przejechane kilometry (80 gr za każdy kilometr). Załóżmy, że chcemy zrobić duże, tygodniowe zakupy. Samochód Traficara znajduje się kilometr od sklepu, a czas jazdy wynosi pięć minut. Dojeżdżamy na miejsce i w zasadzie nasz kurs się skończył, ale jeśli uda nam się w ciągu piętnastu minut uwinąć z zakupami, możemy ten sam samochód ponownie zarezerwować. Nie będziemy wtedy płacić za czas postoju. Kiedy mamy już wszystko kupione, powtarzamy czynności wynajmu auta, jedziemy do oddalonego od tego miejsca dwa kilometry domu, co zajmuje nam sześć minut. Łącznie płacimy za 11 minut (5,50 zł) i 3 kilometry (2,40 zł). A zatem skorzystanie z auta, dzięki któremu nie musimy nosić ciężkich zakupów do tramwaju, a później z tramwaju do domu, kosztuje nas 7,90 zł. Swoją drogą - przejazd tramwajem w Krakowie w dwie strony to koszt 7,60 zł. Czy Traficar się zatem opłaca? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Traficar na MOTO SHOW

Traficar dostępny jest już na terenie Krakowa. Usługę przygotowała i wdrożyła firma Express, lider rynku w segmencie wynajmu krótko i średnioterminowego. Możliwości tej wygodnej formy poruszania się po mieście zostaną zaprezentowane w hali Wisła na stoisku nr 1 podczas tegorocznych Targów Moto Show już w dniach 20-21 maja. Samochody do jazdy będą także dostępne na parkingu przed wejściem głównym na Targi (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) Najlepiej sprawdzić osobiście jak Traficar porusza miasto!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama