​Mitsubishi Mirage G4 dla Amerykanów. Kupiłbyś?

Małe sedany to samochody, które w Europie nie cieszą się zbyt dużą popularnością, bardziej doceniają je kierowcy na rynkach rozwijających się.

Z tego względu Mitsubishi nie sprzedaje na starym kontynencie modelu Mirage G4. Co ciekawe, auto to jest jednak oferowane w... USA.

Pod nazwą Mirage kryje się samochód znany w Europie (w tym w Polsce) jako Mitsubishi Space Star. Natomiast Mirage G4 to wersja sedan. Samochód został wydłużony, dzięki czemu powiększono pojemność bagażnika, a nadwozie stało się trójbryłowe.

Zarówno Mirage, jak i Mirage G4 napędzane są tym samym silnikiem. Jest to trzycylindrowa jednostka o pojemności 1.2 l i mocy 78 KM, która współpracuje oczywiście z automatyczną skrzynią biegów. Zarówno pojemność, jak i moc w warunkach amerykańskich mogą szokować, nic dziwnego, że producent podkreśla bardzo niskie zużycie paliwa.

Warto dodać, że Mitsubishi Mirage G4 posiada system infotainment umożliwiający zintegrowanie smartfonów z systemem Android i iOS.

Reklama

Mitsubishi Mirage G4 od niedawna dostępny jest w amerykańskich salonach. Ceny zaczynają się od 15 195 dolarów, co jest niższą kwotą niż w przypadku konkurencji. Co więcej, samochód może być objęty dziesięcioletnią gwarancją limitowaną przebiegiem 100 tys. mil, czyli ok. 160 tys. km.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy