Kradzieże

Policjanci rozbili gang złodziei aut - zatrzymanym grozi 10 lat

​Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali czterech mężczyzn w związku z zarzutami kradzieży aut na Mazowszu. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych - grozi im do 10 lat więzienia.

Cała akcja zaczęła się od za skradzionej Hondy Civic w Sokołowie Podlaskim (Mazowieckie). Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński wyjaśnie, że kiedy funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży, informacja od razu trafiła do wszystkich patroli na Mazowszu.

- Do akcji włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i policjanci z Siedlec" - przekazał kom. Wroczyński. Funkcjonariusze szybko ustalili, że auto jedzie drogami powiatu wyszkowskiego. W trakcie nocnych działań policjanci zauważyli skradzioną Hondę w miejscowości Adelin (gm. Zabrodzie).

Reklama

Mimo dawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierujący Hondą nie zatrzymał się do kontroli; uderzył w policyjny radiowóz, przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna uciekał 15 km drogami asfaltowymi, gruntowymi oraz leśnymi.

Policjanci zatrzymali nie tylko uciekającego Hondą mężczyznę

W pewnym momencie zjechał do lasu, gdzie czekali na niego współpracownicy. Uciekinier porzucił auto i przesiadł się do Mercedesa. 

- Funkcjonariusze przy wykorzystaniu radiowozów jako środka przymusu bezpośredniego zablokowali jednak auto, a następnie podbiegli do Mercedesa i obezwładnili trzech mężczyzn - zrelacjonował rzecznik.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Zabrodzie w wieku 19, 20 i 24 lata. W trakcie przeszukania Mercedesa policjanci znaleźli w nim narkotyki. Następnego dnia do sprawy zatrzymano jeszcze 24-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego podejrzewanego o współudział w kradzieży samochodów.

Zatrzymani odpowiedzą też za posiadanie narkotyków

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów, a wszyscy dodatkowo zarzuty posiadania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim zastosował wobec dwóch z mich najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia. Rzecznik podkreślił, że aresztowani mężczyźni od dłuższego czasu byli na celowniku policjantów. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że na terenie województwa mazowieckiego ukradli 5 aut.

Jeden z samochodów został skradziony pod koniec grudnia w Wyszkowie, a następnie w niespełna dobę odnaleziony w lesie na terenie gminy Zabrodzie.

Drugim skradzionym samochodem była Honda, którą złodzieje ukryli na jednym z parkingów w Niegowie w gm. Zabrodzie.   Według policji sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Honda Civic | kradzieże samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy