Genewa 2015

Aston Martin DBX Concept debiutuje w Genewie

Połączenie crossovera i coupe z napędem elektrycznym zapowiedzią nowego modelu?

Niesłabnąca popularność SUVów i crossoverów powoduje, że obecnie wszyscy już producenci chcą zaistnieć w tym segmencie. Wśród nich jest też Aston Martin, który na salonie w Genewie zaprezentował koncepcyjny model DBX. Ten 3-drzwiowy crossover bardzo przypomina sportowe modele marki i może być zapowiedzią nowości w gamie brytyjskiego producenta.

Szef Astona Martina, Andy Palmer, powiedział, że zadaniem jakie wyznaczył zespołowi projektantów, było stworzenie auta stanowiącego wizję przyszłości luksusowych aut typu GT. Efektem ich pracy jest właśnie DBX Concept. Palmer dodał także, że auto to zapowiada świat, w którym daleka podróż jest nie tylko komfortowa i stylowa, ale również praktyczna i przyjazna rodzinie.

Reklama

Wywnioskować możemy zatem, że Aston Martin coraz poważniej myśli o debiucie w segmencie SUVów i crossoverów. Aby to jednak nastąpiło, DBX musiałby przejść sporo zmian. Samo nadwozie nie jest przesadnie awangardowe (poza kamerami zastępującymi lusterka), ale już wnętrze to kwintesencja koncepcyjnego auta - mnóstwo futyrystyki, która nie ma szans na pojawienie się w seryjnej produkcji.

Nie możemy natomiast wykluczyć, że auto dostępne byłoby z 3-drzwiowym nadwoziem. Wszak Range Rover zdecydował się na taką wersję w przypadku Evoque’a. Na straty nie spisywalibyśmy również elektrycznego napędu. W dobie proekologicznych rozwiązań "zeroemisyjna" wersja, szczególnie crossovera, byłaby bardzo na miejscu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Aston Martin | Aston Martin DBX | Genewa 2015

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy