Interia Drive Cup

Finał Toyota Cup w Modlinie. Będzie się działo!

Ostatnia w tym sezonie runda Interia Drive Cup, która w tę sobotę odbędzie się na podwarszawskim Torze Modlin będzie również finałem markowego pucharu Toyota Cup. Rywalizacja zapowiada się interesująco.

Rywalizacja Celiki z MR2

Finałowa runda na Torze Modlin doprowadzi do ostatecznych rozstrzygnięć w klasyfikacji generalnej Toyota Cup. Najciekawiej rywalizacja zapowiada się w klasie TC-2000. Tutaj liderem z wynikiem 280 punktów jest Marek Gajowiak, reprezentujący zespół Toyota Team Classic w Celice GT. Na drugim miejscu znajduje się Michał Bilski w Toyocie MR2, który traci do Gajowiaka jedynie 10 punktów. Trzecia lokata należy do Dawida Czernika, który w tym sezonie również rywalizował Celicą GT. Kierowca nie może być jednak jeszcze pewny swojego wyniku, bowiem tuż za nim, ze stratą 10 punktów jest Michał Siewior w Toyocie MR2.

Reklama

Wspaniałe warunki

Tor Modlin zapewni świetne warunki zawodnikom i kibicom. Ten nowy obiekt, zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Warszawy dysponuje sporym tarasem widokowym, który pozwala na swobodne obserwowanie rywalizacji. A zawodnicy na pewno nie będą się nudzić, bowiem w ułożeniu tras zawodów pomogli mistrzowie Leszek Kuzaj i Marcin Turski.

Ponad 30 kierowców w Toyotach

"Kończymy kolejny sezon Toyota Cup. W tym roku było z nami ponad 30 kierowców w różnych, klasycznych Toyotach. Dla niejednego z nich starty za kierownicą sportowych youngtimerów są dopiero wstępem do poważniejszej kariery w motorsporcie. A dla każdego okazją do poprawienia techniki jazdy, bo każda minuta na torze to większe bezpieczeństwo w ekstremalnych sytuacjach na drodze. Zachęcam wszystkich amatorskich miłośników motosportu do odwiedzenia Toru Modlin w ten weekend, a już w przyszłym sezonie do rywalizacji za kierownicą" - zaprasza Michał Horodeński, lider zespołu Toyota Team Classic i Mistrz Polski w kategorii PZM6 Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy