Detroit 2017

Legenda Ameryki powraca. Będzie nowy Ford Bronco!

Stoisko Forda w Detroit zdominowane zostało przez odświeżony model F150. Na konferencji prasowej w stolicy amerykańskiej motoryzacji przedstawiciele marki zdradzili też kilka informacji, które wywołały żywiołową reakcję fanów.

Najważniejszą jest bezsprzecznie fakt, że po przeszło 20-letniej nieobecności, w salonach Forda pojawi się model Bronco. Nawiązujący do legendarnego suva pojazd zadebiutować ma w 2020 roku.

Amerykanie chcą, by nowy Bronco był samochodem "globalnym". Odmiana stworzona z myślą o lokalnych amerykańskich nabywcach budowana będzie w fabryce Forda w Michigan. Bronco ma być "bezkompromisowym", suvem średniej wielkości z napędem 4x4 przeznaczonym dla "poszukujących wrażeń daleko za miastem".

Wspomniany zakład w Michigan zajmie się też produkcją, powracającego na amerykański rynek, modelu Ranger. Pojazd, który z powodzeniem oferowany jest na wielu zagranicznych rynkach (również w Polsce), w ostatnich latach nie był dostępny w USA.

Reklama

Ostatecznie model powrócić ma na rodzimy rynek, jako tańsza i zdecydowanie mniejsza alternatywa dla pickupów z rodziny F150. Sprzedaż Rangera za oceanem ma się rozpocząć w 2019 roku.

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy