Budowa autostrad

Ostatni przetarg na drogę S8. 25 chętnych

25 podmiotów z Polski, ale też z Włoch, Hiszpanii i Czech chce budować liczący prawie 9,5 km odcinek trasy S8 Warszawa-Białystok od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy z woj. podlaskim - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To ostatni przetarg na drogę S8 Warszawa-Białystok.

Firmy złożyły wnioski o dopuszczenie ich do udziału w przetargu na tę inwestycję. W czwartek minął na to termin. W ograniczonym przetargu białostocki oddział GDDKiA wybierze teraz spośród nich te, które zostaną zaproszone do przedstawienia konkretnych ofert, w tym zaproponowania ceny - poinformował PAP rzecznik GDDKiA w Białymstoku Rafał Malinowski.

Sprawdzany będzie m.in. potencjał ekonomiczny i techniczny wykonawców, odpowiednie doświadczenie. Przy wyborze wykonawcy ważna będzie nie tylko oferowana cena, ale także proponowane gwarancje na inwestycję oraz termin realizacji budowy.

Reklama

Białostocka GDDKiA jest w trakcie postępowania przetargowego także na inny brakujący jeszcze mazowiecki odcinek S8 Warszawa-Białystok. Do budowy S8 od obwodnicy Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi (inwestycja podzielona na dwa pododcinki: od Wyszkowa do węzła "Poręba" (razem z budową węzła, ok. 13 km) oraz od węzła "Poręba" do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej - ok. 16 km) zgłosiły się na początku lutego 22 konsorcja i firmy z kraju i zagranicy. Trwa ocena złożonych wniosków. Spośród nich również będą wybrane podmioty, które zostaną zaproszone do złożenia konkretnych ofert w przetargu.

Droga S8 to kluczowa trasa komunikacyjna dla mieszkańców województwa podlaskiego. Łączy region z Warszawą. Dokończenie budowy tej drogi jest zapisane wśród najważniejszych priorytetów w podpisanym jesienią 2014 r. z rządem przez władze województwa Kontrakcie Terytorialnym do 2023 roku.

Na całym podlaskim fragmencie trasa ma być gotowa do 2017 r. Powstaną brakujące odcinki: od granicy województw podlaskiego i mazowieckiego do już istniejącej obwodnicy Zambrowa, od tej obwodnicy do Mężenina i od Mężenina do Jeżewa. Łącznie to ok. 45 km trasy. Wartość tych inwestycji to pond 1,3 md zł - informowali wcześniej drogowcy.

Dotychczas w Podlaskiem na trasie S8 gotowy jest 23-kilometrowy odcinek Białystok-Jeżewo oraz 11-kilometrowa obwodnica Zambrowa i Wiśniewa.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy