Reklama

Wystartował III Rajd Młodych Peugeota

W sobotę i niedzielę we Wrocławiu odbyła się pierwsza eliminacja Rajdu Młodych Peugeota. Impreza, przeznaczona dla młodych kierowców (18-25 lat) wyłoni 60 finalistów, którzy zmierzą się w walce o główne trofeum - Peugeota 206 na Rajd Młodych organizowany jest już po raz trzeci przez firmę Peugeot Polska we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym. Jest to jedyna impreza dla młodych kierowców-amatorów, dla wielu z nich jest to pierwszy kontakt ze sportem motorowym. Kto wie, może wśród uczestników są przyszli mistrzowie Polski?

W sobotę Wrocław przywitał uczestników eliminacji chłodem. Od rana dość mocno padało, na szczęście około południa wypogodziło się, a nawet zaświeciło słońce. W pierwszym dniu eliminacji na starcie stanęło 250 zawodników. Niełatwa sztuka prawidłowego przejechania trasy w wyznaczonym czasie udała się zaledwie 11 startującym. I właśnie ta jedenastka zmierzyła się w półfinale. Niestety, w tym gronie nie znalazła się żadna przedstawicielka płci pięknej, choć kilka było naprawdę blisko. Rywalizacja w półfinale była naprawdę bardzo zacięta, ułamki sekund zdecydowały o składzie finałowej piątki.

Reklama

Przedstawiciele Peugeot Polska wręczyli ubiegłorocznemu zwycięzcy, Sławomirowi Jarkowi kluczyki do samochodu Peugeot 206. Przypomnijmy, że ten zawodnik wygrał ubiegłoroczną eliminację we Wrocławiu, a w finale nie dał szans pozostałym 59 zawodnikom.

Oto lista finalistów pierwszego dnia wrocławskiej eliminacji III Rajdu Młodych

Piotr Panasiewicz - Warszawa

Dariusz Domalaczny - Tyniec Mały

Łukasz Rorat - Brzeziny

Grzegorz Głowacki - Tychy

Marcin Wychowaniec - Groblice

A w niedzielę dołączyło kolejnych pięciu zawodników. Łącznie w ciągu dwóch dni wrocławskiej eliminacji na starcie stanęło 502 młodych kierowców

Drugi dzień eliminacji we Wrocławiu stał pod znakiem słonecznej pogody, dopiero podczas rozgrywania półfinału, do którego zakwalifikowało się 24 zawodników, niebo się zachmurzyło. Na szczęście jednak nie padało, warunki były dla wszystkich jednakowe. Rywalizacja była bardzo zacięta, o awansie decydowały ułamki sekund. Zawodnik, który zajął piąte, ostatnie premiowane awansem, miejsce wyprzedził rywala o sześć setnych sekundy! Oto lista finalistów drugiego dnia wrocławskiej eliminacji:

Tomasz Szymczykiewicz - Wrocław

Wojciech Kapusta - Chorzów

Marcin Jaśnikowski - Łagiewniki

Michał Walkowski - Wrocław

Marcin Wójcik - Wrocław

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | W.E. | Peugeot 206 | młode | impreza | peugeot | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje