Wielkie emocje w Rajdzie Świdnickim. Grzyb liderem

Wicemistrz Polski w 2014 roku Grzegorz Grzyb (Ford Fiesta R5) prowadzi po pierwszym dniu w Rajdzie Świdnicki-Krause, pierwszej rundzie mistrzostw Polski. Impreza otwiera jubileuszowy, 60. sezon Mistrzostw Polski. Drugi jest Filip Nivette ze stratą 9,5 s, a trzeci Tomasz Kuchar (obaj Ford Fiesta R5) - strata 10,2 s.

Pierwszym liderem rajdu był Łukasz Habaj, ale na drugim odcinku specjalnym kierowca Fiesty R5 popełnił kosztowny błąd, wpadł do rowu i stracił ponad 8 minut. Tym samym Habaj nie liczy się już w walce o najwyższe cele.

Ale kibice i tak nie narzekają na brak emocji, mimo że w sobotę rozegrano tylko cztery oesy. Dwa z nich wygrał Grzyb, po jednym zapisali na swoje konto Nivette i Habaj. W czołówce jest bardzo ciasno, podobnie zresztą jak w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś. Tam liderem jest Jan Chmielewski przed Dariuszem Polońskim i Radosławem Typą.

W niedzielę załogi będą walczyły na trasie pięciu odcinków. Trasa to dwie pętle z oesami Kamionki-Jawornik (22,2 km) i Dziećmorowice-Walim (20,4 km), a na zakończenie 3-km, dodatkowo punktowany Power Stage na ulicach Świdnicy. Pierwsza załoga na mecie w Rynku Świdnickim pojawi się o godz. 16.30.

W sezonie 2015 zaplanowane jest osiem rund rajdowych mistrzostw Polski. Pierwszą jest Świdnicki-Krause, ostatnią Arłamów 12-14 listopada. 

Reklama

(mpw)

RMF FM/PAP
Dowiedz się więcej na temat: rajdy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama