Robert Kubica wystartuje w wyścigu na 1000 mil

Na liście zgłoszeń do zaplanowanego na 18 marca wyścigu 1000 mil na torze Sebring na Florydzie jest Prema Orlen Team z Robertem Kubicą w składzie - potwierdzili organizatorzy.

Wyścig 1000 mil Sebring odbędzie się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i rozpocznie już 10. sezon długodystansowych mistrzostw świata.

Partnerami Polaka w teamie będzie Szwajcar Louis Deletraz i Włoch Lorenzo Colombo. Deletraz wraz z Kubicą i Chińczykiem Yifei Ye w 2021 tworzyli team, który zwyciężył w Le Mans Series.

Prema to jeden z czołowych zespołów startujących w najważniejszych juniorskich seriach samochodów jednomiejscowych. W dwóch ostatnich sezonach zdobył mistrzostwo Formuły 2 zarówno wśród kierowców, jak i teamów.

Reklama

Dołączenie do Prema Orlen Team oznacza powrót Kubicy do tej ekipy. Ścigał się już w barwach włoskiego zespołu w swoim pierwszym sezonie w Formule 3 Euro Series. Najpierw z powodu kontuzji opuścił trzy rundy, ale później - w debiucie na ulicznym torze Norisring w Norymberdze - odniósł sensacyjne zwycięstwo.

Przygotowania do nowego sezonu prowadzi także polski zespół Inter Europol Competition, gdzie kierowcą jest Kuba Śmiechowski.

Rywalami teamów z Polakami w składzie będzie w tym roku w LMP2 ośmiokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier, który podpisał kontrakt z ekipą Richard Mille Racing.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Orlen | wyścigi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy