Robert Kubica wycofuje się: To była bardzo trudna decyzja

Robert Kubica nie weźmie udziału w czwartej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Polski kierowca, startujący w tym sezonie w barwach ekipy RK World Rally Team, chce poświęcić więcej czasu na reorganizację zespołu, która zagwarantuje najwyższy poziom skuteczności, obsługi i organizacji w przyszłych rajdach.

Ponieważ zespół powstał tuż przed Rajdem Monte Carlo - pierwszą rundą tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata - Robert Kubica jest przekonany, że obecnie ekipa bardziej niż startu w Argentynie potrzebuje dogłębnej pracy oraz wprowadzenia kluczowych zmian w strukturze organizacyjnej.

Robert Kubica: - To była bardzo trudna decyzja. Rajd Argentyny od początku był w naszych planach i mimo że na miejsce dotarła już część zespołu wraz z samochodem, to decyzja o rezygnacji ze startu jest koniecznością.

- Rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata to prawdziwe wyzwanie i chociaż wygrałem sześć odcinków specjalnych w pierwszych trzech rajdach, to musimy jednak myśleć realistycznie i skoncentrować się na udoskonaleniu zespołu w wielu obszarach. Na Rajd Portugalii planujemy powrót ze zmienioną strukturą, która będzie systematycznie ulepszana. Chciałbym poprosić wszystkich naszych kibiców o zrozumienie i podziękować za wsparcie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy