Reklama

Rajd Cypru: Martin prowadzi po 3 OS

Kierowcy pokonali już trzy odcinki specjalne Rajdu Cypru. Pierwsza pętla imprezy przyniosła nie tylko sporo emocji, ale też wyniki, które jakby nie patrzeć, należy uznać za nieco sensacyjne. Po trzech odcinkach specjalnych prowadzi bowiem trzeci z kierowców Forda - Markko Martin, który wyprzedza swojego doświadczonego kolegę z ekipy, Szkota Colina McRae.

Żeby jednak nie było zbyt pięknie, ich zespołowy kolega - Carlos Sainz od początku boryka się z problemami technicznymi. Jeszcze przed metą pierwszego odcinka nawalił układ kierowniczy w jego Focusie WRC. Hiszpan stracił sporo czasu, ale jeśli serwis usunie usterkę, ma jeszcze szansę włączenia się do walki o czołowe miejsca.

Problemy z ciśnieniem dyferencjałów mocno zwolniły natomiast dobrze spisującego się Pettera Solberga. Norweg w żółwim tempie pokonał oes numer 3, ale najważniejsze, żeby jego Subaru Impreza WRC dotarła do strefy serwisowej.

Reklama

Trzeci odcinek nie był udany dla Gillesa Panizziego. Zwycięzca rajdów Korsyki i Katalonii wykonał na nim dachowanie, ale szczęśliwie jedzie dalej - tylko jego Peugeot 206 WRC będzie potrzebował remontu.

Polska załoga Hyundaia: Tomasz Kuchar/Maciej Szczepaniak zaczęła ostrożnie - na pierwszym odcinku notując dopiero 26 czas. Następna próba była już zdecydowanie bardziej udana - Polacy odnotowali 22 rezultat i awansowali o dwie pozycje w klasyfikacji.

 1. Markko Martin (Estonia/Ford) 			44.03,3
 2. Colin McRae (W.Brytania/Ford)	strata	  5,8 s
 3. Marcus Groenholm (Finlandia/Peugeot)	  6,9
 4. Francois Duval (Belgia/Ford)			  7,4
 5. Kenneth Eriksson (Szwecja/Skoda)		  16,6
 6. Tommi Makinen (Finlandia/Subaru)    	  24,0
 7. Juha Kankkunen (Finlandia/Hyundai)   	  24,9
 8. Freddy Loix (Belgia/Hyundai)     	  27,9
 9. Armin Schwarz (Niemcy/Hyundai)    	  32,1
10.Richard Burns (W.Brytania/Peugeot)   	  44,3
(wyniki PAP)
autoklub.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ford | Finlandia | peugeot | wrc | rajd cypru | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy