Reklama

Porsche 911 GT3 w barwach INTERIA.PL planuje atak!

​Po pierwszych dwóch wyścigach tegorocznej odsłony Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na koncie jeżdżącego w barwach INTERIA.PL Adama Gładysza są 32 punkty.

Kierowca z Tarnowa wywiózł ten dorobek z Węgier, gdzie podczas rundy, która pod koniec kwietnia odbyła się na słynnym torze Hungaroring dwukrotnie był trzeci.

Reklama

W czasie kolejnych zmagań cyklu, które zaplanowane są na najbliższy weekend 13-15 czerwca na Torze Poznań, planem Adama jest poprawienie rezultatu osiągniętego w debiucie za kierownicą Porsche 911 GT3.

Druga runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe rozpocznie się w piątek 13 czerwca od 35-minutowej sesji treningowej, którą zaplanowano na godz. 16:40.

Najwięcej jazdy czeka kierowców pucharowych 911-tek w sobotę. Rano, od godz. 10:45, zawodnicy będą walczyć w kwalifikacjach o jak najlepsze miejsca startowe do wyścigu. Zgodnie z harmonogramem zawodów, pierwszy z dwóch biegów ruszy o godz. 16:10. Z kolei drugi wyścig rozpocznie się w niedzielny poranek - o godz. 10:45. 

Tor Poznań został oficjalnie otwarty w 1977 roku. Długość jednego okrążenia wynosi 4083 m. Tor ma 14 zakrętów - 5 lewych i 9 prawych, a jego najdłuższa prosta ma długość 560 m. Rekord okrążenia należy do czeskiego kierowcy Thomasa Kostki, który w 2011 roku w samochodzie Mercedes C-klasse DTM potrzebował na to 1:24,01 min. 

Dla Adama Gładysza jest to pierwszy sezon startów za kierownicą tylnonapędowego Porsche 911 GT3. W poprzednich sezonach wielokrotny wyścigowy mistrz Polski ścigał się głównie samochodami z napędem na przednie koła, a także napędem na obie osie. W swoim debiucie w serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Adam ukończył oba wyścigi na trzecim miejscu. Przed sezonem kierowca z Tarnowa właśnie na poznańskim obiekcie testował swój nowy samochód, więc podczas drugiej rundy cyklu Gładysz liczy na poprawienie rezultatu osiągniętego na Węgrzech.

Oto co przed poznańskim starem powiedział Adam Gładysz: - "Bardzo się cieszę, że wracamy do ścigania, bo przerwa między rundami już mi się trochę dłuży. Nie ukrywam, że po moim dobrym debiucie w nowej serii, w kolejnej rundzie chciałbym osiągnąć lepszy rezultat. W obu wyścigach w Poznaniu moją ambicją i celem będzie atak na najwyższe pozycje. Oczywiście w sporcie nie można wszystkiego przewidzieć, niemniej jednak dam z siebie wszystko, bo to jedyna droga do osiągania celów. Zarówno ja, jak i mój zespół jesteśmy skoncentrowani i dobrze przygotowani do walki o najwyższe laury. Liczę na twardą, ale przy okazji uczciwą walkę, do której jestem przyzwyczajony po wielu latach ścigania się w licznych pucharach. Zapraszam wszystkich kibiców na tor Poznań w najbliższy weekend. Trzymajcie kciuki!"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje