Reklama

Kuzaj w 106 maxi!

W zbliżającym się Rajdzie Rzeszowskim Leszek Kuzaj wystartuje peugeotem 106 maxi, a nie jak planował wcześniej peugeotem 206 WRC. Być może właśnie takim samochodem Kuzi jeździć będzie w przyszłym sezonie w mistrzostwach Polski.

Najbliższy start Leszka samochodem WRC to grecki Elpa Rally, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Oto rozmowa jaką reporter INTERIA.PL przeprowadził przed chwilą z Leszkiem Kuzajem.

- W Rajdzie Rzeszowskim wystartujesz peugeotem 106 maxi. Wyjaśnij dlaczego?

- Powód jest prosty! Opóźnił się odbiór nowej dwieścieszóstki, która miała być przygotowana dla mnie właśnie na Rzeszów!

- A więc nieprawdą jest, że Kronos nie zdążył z odbudową twojego dotychczasowego auta po kraksie na Maderze?

Reklama

- Oczywiście że nie. Nawet gdyby samochód, którym startowałem na Maderze był cały nie było fizycznej możliwości, aby przetransportowany został na czas do Polski.

- Wsiadasz więc w ośkę! To nowe wyzwanie.

- Oj tak. To będzie jednak fajna przygoda. Przecież nie wykluczone jest, że właśnie takim autem będę ścigał się w Polsce w przyszłym sezonie. Na Rzeszowskim będę więc mógł zapoznać się bliżej z tego typu pojazdem.

- Twoje doświadczenia w jeździe ośką są niewielkie...

- Delikatnie mówiąc. Są raczej żadne. Jutro i pojutrze mamy odcinek testowy. Wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć o tym jak sobie poradzę.

- Na co liczysz w Rzeszowie?

- Naprawdę nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. To dla mnie prawdziwa zagadka!. Porozmawiamy na ten temat po testach. OK?

- Dobrze. Powiedz jeszcze coś na temat tego peugeota 106 maxi?

- To auto będące w dyspozycji Peugeot Sport Polska. Samochodem tym startowali już Jerchina i Uliarczyk. Ma więc trochę lat, ale trzyma się nieźle.

- A najbliższe starty zagraniczne?

- Interia napisze o tym pierwsza! 31 sierpnia wystartuję w Grecji w Elpa Rally. Pojadę peugeotem 206 WRC!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrc | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy