Reklama

Hołek zadowolony z Focusa WRC

W czwartkowe popołudnie na trasie słynnego oesu Wymój - Mańki Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją po raz pierwszy mieli okazję przetestować Forda Focusa WRC. Mimo, że przejechali zaledwie 30 km, to byli bardzo zadowoleni z możliwości samochodu.

- Focus od pierwszych kilometrów zrobił na mnie duże wrażenie. Jest to samochód o wielkich możliwościach, który jest jakby stworzony do jazdy po szutrach. Zawieszenie jest fantastyczne, perfekcyjnie wybiera każdą dziurę na drodze. Samochód jest bardzo agresywny w zakrętach, a przy tym dość łatwo się prowadzi i umożliwia znaczną korektę toru w zakręcie, nawet przy dużej prędkości. Jazda takim autem to prawdziwa przyjemność. Cieszę się, że dzięki firmie Ascom będę miał olbrzymią radość z prowadzenia naprawdę dobrego samochodu WRC. Czeski zespół JM Engineering to prawdziwi profesjonaliści, jestem mile zaskoczony ich znakomitą organizacją, olbrzymią wiedzą i wielkimi umiejętnościami. Jeśli wszystko dalej będzie szło tak dobrze, to śmiało możemy myśleć o zwycięstwie w Kormoranie - powiedział tuż po teście Krzysztof Hołowczyc.

Reklama

Posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa Hołowczyca

Łukasz Kurzeja dodał: - To wspaniałe przeżycie znowu jeździć "wurcem". To zupełnie inna bajka niż rajdowanie enką. Po roku przerwy poczułem prawdziwy dreszcz podniecenia. Po dwóch wolniejszych, zapoznawczych przejazdach Hołek od razu wczuł się w auto. Kolejne przejazdy były coraz szybsze, a na koniec tego krótkiego testu podróżowaliśmy już naprawdę szybko. Jeśli samochód wytrzyma trudy rajdu to jestem spokojny o wynik na mecie.

W piątek o 17.00 ceremonia startu i tradycyjny, bardzo widowiskowy prolog na stadionie olsztyńskiego OSiR-u. Zawodnicy parami ścigać się będą na dochodzenie, po asfaltowej bieżni, na dystansie czterech okrążeń.

Hołek zapowiada jak zwykle bardzo widowiskową jazdę " pod kibiców": - Bardzo lubię wyścig na stadionie, gdyż ta niezobowiązująco czasowo próba umożliwia widowiskową jazdę długimi "bokami", a to rajdowi kibice kochają najbardziej. Obiecuję, że emocji i tym razem nie zabraknie. Zapraszam wszystkich w piątkowe popołudnie na stadion.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hołowczyc | Krzysztof Hołowczyc | wrc | hołek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama