Reklama

Czopik: przesiadka do Mitsubishi

W najbliższy piątek i sobotę na trasach Rajdu Rzeszowskiego Tomasz Czopik i Łukasz Wroński walczyć będą o kolejne punkty w rajdowych Mistrzostwach Polski.

Załoga SAPA RALLY TEAM wystartuje Mitsubishi Lancerem Evo VII, przygotowanym w grupie A8. Krakowianie liczą na udany występ i miejsce w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej zawodów.

Tomasz Czopik: - Powód naszej przesiadki z Subaru Impreza WRC do Lancera jest prozaiczny. Musieliśmy ograniczyć koszty, aby dokończyć sezon. Samochód wypożyczamy od Pawła Dytki i jest to tzw. pół A-grupa.

Lancerem Evo VII jeszcze nie startowałem w rajdzie, ale po testach auto zrobiło na mnie dobre wrażenie. To niezwykle mocny samochód. Jednak zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie nim walczyć o zwycięstwo z Leszkiem Kuzajem, który dysponuje przecież doskonałym Subaru Impreza WRC. Zatem pozostanie nam rywalizować o miejsce na "pudle" z N-kami. Chcielibyśmy dojechać do mety i zdobyć kolejne punkty, które pozwolą nam obronić drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Nie wykluczam powrotu do samochodu WRC jeszcze w tym sezonie, ale na razie nie mamy innego wyboru niż Mitsubishi Lancer. Liczymy na gorący doping.

Reklama

W klasyfikacji generalnej RSMP załoga SAPA RALLY TEAM z dorobkiem 21 punktów, zajmuje drugie miejsce za Leszkiem Kuzajem (22 punkty).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tomasz czopik | team | wrc | załoga | Łukasz Wroński | Mitsubishi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy