Reklama

Colin z Forda do Citroena

Dziś wszystko się wyjaśniło - przedstawiciel Citroena potwierdził na trwającym właśnie salonie w Paryżu, że Colin McRae od przyszłego roku startować będzie w Rajdowych Mistrzostwach Świata samochodem Citroen Xsara WRC w barwach francuskiej ekipy.

Od pewnego czasu w świadku rajdowym krążyły plotki o ewentualnym rozstaniu Colina McRae z zespołem Forda, którego barwy reprezentuje brytyjski kierowca. Początkowo Ford dementował te pogłoski, jednak ostatnio przyznał, że nie będzie za wszelką cenę walczył z zespołami Citroena i Subaru o angaż McRae.

Nieoficjalnie mówiło się, że powodem sporu są pieniądze. Colin spodziewał się bowiem zarobku rzędu 5 milionów funtów za przyszłoroczne starty, natomiast Ford ogłosił, że nie stać go na duże kontrakty z kierowcami, a więcej pieniędzy chce zainwestować w rozwój technologiczny zespołu.

Reklama

Subaru również nie dysponowało tak dużym budżetem jak Citroen, co nie mogło zaowocować powrotem 34-letniego Colina do zespołu, z którym w 1995 roku zdobył mistrzostwo świata. Francuzi posiadają znacznie większe pieniądze i w przyszłym roku zainwestują je w McRae.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje