Reklama

Bełtowski po pierwszym dniu Kormorana

Za kierowcami pierwszy etap 29 Rajdu Kormoran i pierwsze cztery odcinki specjalne, z najdłuższym w tym rajdzie, ponad 40-kilometrowym Dercem.

Za prowadzącymi w rajdzie Kuzajem, Kucharem, Hołowczycem i Czopikiem, sporymi niespodziankami sypnęło w bardzo widowiskowej - nawet na szutrach - klasie Super 1600. Po 90 kilometrach oesowych prowadzi Grzegorz Grzyb, który był najszybszy na wszystkich próbach. Drugą pozycję zajmuje krakowska załoga Marcin Bełtowski z Maciejem Wilkiem na Skodzie Felicii Kit Car, wyprzedzając Piotra Adamusa i Michała Nowosiadłego - obaj na Peugeotach 206.

- Jestem zadowolony z trzech pierwszych odcinków specjalnych - mówił na mecie pierwszego etapu Marcin Bełtowski. - Jechało nam się bardzo dobrze, niestety na czwartym, najdłuższym oesie rajdu popełniliśmy kilka błędów, które kosztowały nas łącznie kilkanaście sekund, ale utrzymaliśmy drugą pozycję. Mam bardzo małe doświadczenie w jeździe po szutrowych nawierzchniach, wciąż się tego uczę, tak więc bardzo mnie cieszy dzisiejszy wynik.

Reklama

- Jutro przed nami kolejne cztery próby, będziemy się starać utrzymać wywalczoną przewagę, ale dla nas najważniejsze jest dojechanie do mety.

Również Maciej Wilk nie krył zadowolenia z zajmowanego miejsca. - Mimo tylko czterech oesów pierwszy etap był bardzo ciężki. Wiedzieliśmy, że nie zdołamy nawiązać walki z Grzybem czy Jurczakiem, dysponującymi najlepszymi samochodami w tej klasie. Jechaliśmy więc swoim tempem, kontrolując poczynania reszty rywali, co jak się zresztą okazało, dobrze nam się udawało. Trochę humor nam popsuł czwarty oes, na którym nie wiem z jakiej przyczyny popełniliśmy kilka głupich błędów. Jutro będziemy walczyć przede wszystkim o dojechanie do mety, co jest dla nas priorytetem w tym rajdzie. Ale na pewno nie pogniewamy się, gdy zajmiemy również dobre miejsce.

Rajdu nie ukończył po zapoznaniu się z kilkoma drzewami drugiego oesu Michał Kościuszko, Damian Jurczak przestał się liczyć w czołówce po urwaniu koła na trzecim oesie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: etap | kormoran

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy