Reklama

Zostaw tam swoje auto!

W związku z zagrożeniem powodziowym, parkingi "Parkuj i Jedź" w Warszawie będą czynne całą dobę. Zmotoryzowani mieszkańcy zagrożonych terenów będą mieli możliwość zostawienia na nich swoich aut.

Do pozostawienia samochodu na parkingu P+R upoważnia ważny bilet komunikacji miejskiej - przynajmniej dobowy. Regulamin parkingów "P+R" przewiduje, że są one czynne jedynie do godz. 2.30; kto do tej pory nie zdąży odebrać samochodu, musi wnieść opłatę parkingową w wysokości 100 zł. Ze względu na zagrożenie powodziowe zapadła decyzja, że będą działały przez całą dobę, a kierowcy, którzy nie odbiorą swoich aut przed godz. 2.30 nie będą karani. Decyzja obowiązuje do odwołania, czyli do momentu ustąpienia zagrożenia powodziowego.

Parkingów "Parkuj i Jedź" jest w Warszawie siedem - sześć na lewym i jeden na prawym brzegu Wisły. Parking na Mokotowie znajduje się przy stacji metra "Wilanowska" - ma 296 miejsc postojowych. Na Ursynowie samochody można zostawić przy stacjach metra "Ursynów" i "Stokłosy"; pierwszy z nich ma 173 miejsca postojowe, drugi - 102.

Reklama

Kolejne 400 samochodów może pomieścić parking przy stacji metra "Marymont", a ponad 500 miejsc - parking "Połczyńska" na Bemowie. Największy z tego typu obiektów to parking przy stacji metra "Młociny" na Bielanach - tu można zostawić blisko tysiąc samochodów. Parking na prawym brzegu Wisły znajduje się przy stacji kolejowej w Aninie. Tu zmieszczą się 83 samochody.

Każdy z parkingów posiada kilka miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe.

Wisła w Warszawie wciąż przybiera. Wysoki poziom wody może utrzymać się nawet do niedzieli. Zagrożone zalaniem są fragmenty sześciu dzielnic położonych nad Wisłą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | parking | auto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy