Reklama

Znikający płyn z BMW

Do naszej redakcji wciąż docierają listy od was. Na większość z nich odpowiadamy bezpośrednio czytelnikom. Ale nie na wszystkie pytania znamy odpowiedź.

Tak jest np. w przypadku problemu, jaki poruszył w swoim liście Robert. Może Ty potrafisz mu pomóc? Oto ten list.

Mam poważny problem. Mam samochód (BMW 318i E36 z 1993 roku) już 6 lat. Jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Aż do teraz. Autoryzowane stacje diagnostyczne nie potrafią sobie poradzić z ciągłym ubywaniem płynu w chłodnicy.

Otóż miałem już robiony test na nieszczelności czyli (uszczelka pod głowica) test wypadł ok. Dalej, pęknięta głowica - sprawdzili ok. Dalej, może gdzieś na wężach - sprawdzili ok.

Problem jest tym większy że podczas postoju płyn nie ubywa. Tylko podczas jazdy coś się z nim dzieje (co, tego nie wie nikt). Samochód normalnie pali, nie ma żadnych dymów z rury wydechowej silnik się normalnie nagrzewa, ogrzewanie wewnątrz pojazdu prawidłowe, a nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka jest przyczyna ubytku.

Płyn był zalany do połowy zbiornika (silnik zimny) po przejechaniu ok. 70 km gdy (silnik ostygł) na drugi dzień sprawdzam płyn na spodzie zbiornika poniżej minimum.

Naprawdę nie wiem co mam robić, jeżeli jest ktoś biegły w tych sprawach proszę o poradę. Z poważaniem RoberciK.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | płyn | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy