Znamy zwycięzcę wyścigu mistrzów!

Francuz Romain Grosjean wygrał w Bangkoku zawody Race of Champions, z udziałem największych gwiazd sportu samochodowego, m.in. swoich kolegów z Formuły 1 Niemców Sebastiana Vettela i Michaela Schumachera.

W finale Grosjean pokonał ośmiokrotnego triumfatora 24-godzinnego wyścigu w Le Mans Duńczyka Toma Kristensena.

"To był zwariowany dzień" - powiedział ósmy zawodnik tegorocznych mistrzostw świata Formuły 1, który Vettela wyeliminował w ćwierćfinale, a Schumachera w półfinale.

"Wróciłem na podium wczoraj, a teraz na najwyższy stopień" - dodał Grosjean.

Dzień wcześniej Grosjean oraz zwycięzca ubiegłorocznego Race of Champions, kierowca rajdowy Sebastien Ogier przegrali w rywalizacji drużynowej z Vettelem i Schumacherem.

Zawody, tradycyjnie kończące sezon sportów automobilowych, zorganizowano na stadionie Rajamangala w Bangkoku. Tajlandia stara się o otrzymanie praw do organizacji wyścigu Grand Prix Formuły 1 w 2014 roku.