Reklama

Wyścig na szczyt

Paul Dallenbach uzyskał najlepszy czas w wyścigu na szczyt Pikes Peak, wjeżdżając tym dziwnym pojazdem na górę w czasie 11 minut i 34 sekund.

Drugi czas uzyskała angielska załoga Mark Lovell i Roger Freeman jadąca Subaru Impreza WRX. Jej czas to 11 minut i 39 sekund.

Była to już 81. edycja tego wyścigu rozgrywanego w okolicach (popr.) Colorado.

Pikes Peak jest jedną z najsłynniejszych gór w Ameryce Północnej, nazywana wręcz często "amerykańską górą". Szczyt położony w okolicach Colorado wznosi się na wysokość 4300 m nad poziomem morza i jest widoczny z odległości kilkudziesięciu mil. Rokrocznie w czerwcu setki miłośników motoryzacji i mocnych wrażeń spotykają się u stóp góry Pikes Peak, gdzie odbywa się międzynarodowy wyścig górski, biegnący na krętym, bardzo stromym, 21-kilometrowym odcinku drogi.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyścig | szczyt

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy